اهدای تجهیزات بیمارستانی توسط بانک‌پاسارگاد به زلزله‌زدگان کرمانشاه

بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، دو دستگاه آمبولانس و ۱۰ دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اهداء کرد.

 به‌گزارش ایسنا، بنابر اعلام بانک‌پاسارگاد،این بانک در راستای انجام رسالت‌های اجتماعی خود و کمک به مردم شریف زلزله‌زده‌ کرمانشاه، با توجه به بررسی‌ها و نیازسنجی از این منطقه، دو دستگاه آمبولانس و ۱۰ دستگاه دیالیز را برای خدمات‌رسانی به هم‌میهنانمان در کرمانشاه به دانشگاه علوم‌پزشکی این استان اهدا کرد.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در مراسم اهدای این تجهیزات ضمن قدردانی و تشکر از توجه بانک‌پاسارگاد به این منطقه و ارسال کمک از سوی این بانک گفت: مسئولان بانک پاسارگاد می‌توانستند جهت کار تبلیغاتی هم شده پروژه‌هایی مانند خانه بهداشت که ماندگاری بیشتری دارند، بسازند. اما آن‌ها با تحقیقی که از دانشگاه داشتند نیازهای درمانی مردم منطقه را سنجیدند و در راستای آن اقدام کردند که بسیار قدردان آن‌ها هستیم.

وی همچنین تصریح‌کرد: علاوه بر این مسئولان بانک این اجازه را دادند که این تجهیزات در هر جای استان که نیاز است، استفاده شود. بنابراین در حال حاضر با توجه به نیاز بیمارستان امام‌رضا(ع) کرمانشاه به دستگاه دیالیز، تعدادی از این دستگاه‌ها در این بیمارستان نصب می‌شوند.

این بانک‌ در هنگام وقوع این حادثه‌ تلخ، علاوه بر ارسال تعداد قابل توجهی پتو و چادر امدادی، از طریق شرکت نسیم سلامت پاسارگاد، در منطقه سر پل ذهاب، بیمارستان‌های صحرایی جهت امدادرسانی به مجروحان، انجام عمل‌های جراحی ضروری و همچنین انجام عمل‌های زایمان، با تجهیزات و امکانات کامل پزشکی درنظر گرفته‌بود.

همچنین در اقدامی دیگر، ضمن اعزام تیم‌های پزشکی و روانشناس‌های خبره به منطقه، اقدامات ارزشمندی را جهت مشاوره به بازماندگان، به‌ویژه تلاش برای تجدید روحیه و بازگرداندن نشاط میان کودکان مناطق زلزله‌زده انجام داده بود.

بانک‌پاسارگاد در نظر دارد علاوه بر کمک‌های انجام‌شده، همانند سال گذشته، ضمن حذف چاپ سررسید و هدایای تبلیغاتی، هزینه‌های آن را نیز برای کمک به مناطق زلزله‌زده غرب کشور اختصاص دهد.